Ogłoszenia duszpasterskie w 28. niedzielę w okresie zwykłym. 14.10.2018 r.

 

Ogłoszenia łódzkiej kurii

  1. Duszpasterstwo Służby Zdrowia i Pracowników Pomocy Społecznej zaprasza wszystkich związanych z posługą chorym, z racji patrona Służby Zdrowia św. Łukasza Ewangelisty, na  uroczystą Msze św. celebrowaną 18 X w parafii Św. Faustyny w Łodzi.
  2. Dzisiaj członkowie Grupy Charytatywnej zbierają ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego  Tysiąclecia „. Także wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas działających przy  Szk. Podst. nr 149, 193 i Gimnazjum rozprowadzają papieskie kremówki. Ofiary ze sprzedaży będą przeznaczone na działalność Szkolnych Kół Caritas, formację wolontariuszy  i potrzebne materiały.

Ogłoszenia parafialne

  1. W środę o 16.00 różaniec dla dzieci i młodzieży. O 18.00  Msza św. z nowenną do MB  Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. kolejne spotkanie grupy modlitewno – biblijnej.
  2. W piątek o 18.00 modlimy się za zmarłych. Przyjmujemy zgłoszenia  na wypominki: jednorazowe na 2. XI., miesięczne na listopad  i  roczne na niedziele. O godz. 19.30 będzie czynna poradnia psychologiczno – rodzinna.
  3. Przyszła  niedziela  jest  Światowym Dniem Misyjnym i rozpoczyna Tydzień Misyjny. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje. O godz. 16.00 Msza św. dla dzieci  pierwszokomunijnych  i ich rodzin.
  4. W październiku będzie organizowany kurs przedmałżeński. Zapisy w kancelarii  parafialnej. 
  5. Wykonaliśmy granitową ambonę do naszego kościoła, której koszt wyniósł 14.000 zł. Wszystkim  Dobrodziejom  budowy naszej świątyni i ofiarodawcom na obiady dla dzieci w szkołach składamy serdeczne Bóg Zapłać. 
  6.  Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i włączenia się do Kół Żywych Róż. Są także  kalendarze katolickie na przyszły rok.
  7. W minionym  tygodniu do wieczności przeszli parafianie:

             †  Stanisława Brochocka l. 86  i  Stefan Paceś l. 91.

              Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…