Ogłoszenia duszpasterskie w II niedzielę Adwentu - 09. 12. 2018 r.

        1. Komunikaty  Kurii  Metropolitalnej  Łódzkiej:

 • Zapraszamy do udziału w koncercie „Betlejem w Łodzi” jaki odbędzie się w Atlas Arenie 12 stycznia godz. 18.00. To niezwykły koncert kolęd z różnych stron świata, podczas którego wystąpią między innymi Kayah, Kamil Bednarek, Dawid Kwiatkowski, Antonina Krzysztoń, Mate.O  wraz  z  Orkiestrą  AUKSO. Podczas koncertu będziemy łamać się opłatkiem z Ks. Abp Grzegorzem Rysiem oraz śpiewać nasze polskie kolędy. Bilety na to wydarzenie są do nabycia na stronie www.betlejemwpolsce.pl .
 • Franciszkanie z ul. Rzgowskiej 41a zapraszają na spowiedź w niedzielę 23. XII w godz. 16.00-21.00. Msze św. w tym czasie sprawowane będą o godz. 16.00, 18.00 i  20.00.
 1. Dzisiaj członkowie Grupy Charytatywnej zbierają ofiary do puszek na Fundusz Ochrony Macierzyństwa.
 2. W środę o 16.30 Roraty dla dzieci i młodzieży – szczególnie zapraszamy młodzież kl. III Gimnazjum. O 18.00 zapraszamy na Mszę św. z nowenną do MB Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. spotkanie grupy modlitewno – biblijnej.
 3. W czwartek zapraszamy na adorację od 17.00 do 17.30. W piątek o 18.00 modlimy się za naszych zmarłych. Od 19.30 będzie czynna poradnia psychologiczno – rodzinna.
 4. W sobotę zapraszamy młodzież z kl. III Gimnazjum na Roraty o godz. 7.30 i na  krótkie spotkanie po Mszy św.
 5. W przyszłą niedzielę zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z kl. VII, VIII i III Gimnazjum na Msze św. o 18.00 i czuwanie modlitewne.
 6. Łącznicy parafialni kończą roznoszenie opłatków wigilijnych. Sympatycy naszej parafii oraz parafianie mogą zaopatrzyć się w opłatek przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii i kancelarii. Łącznikom i Paniom za przygotowanie opłatków, wszystkim za ofiary składane przy okazji opłatka, dobrodziejom  budowy naszego kościoła i ofiarodawcom na obiady dla dzieci w szkołach składamy serdeczne Bóg Zapłać.  Serdecznie dziękujemy Paniom za przygotowanie wigilijnych upominków – paczek dla najbiedniejszych rodzin naszej parafii, oraz wszystkim za złożone dary w „Tytkach charytatywnych”.
 7. W okresie Adwentu w naszym kościele ustawione jest drzewko, na którym umieszczone są serca z listą potrzeb dla dzieci i młodzieży z naszych szkół. Serca można zabierać z drzewka by zrealizować prośby naszych pociech. Następnie prosimy, by przynieść gotowe paczki pod choinkę do 24 grudnia, która stanie w miejscu tego drzewka. Do paczki prosimy dołączyć wcześniej zdjęte papierowe serce.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Do „Niedzieli” dołączone są serduszka odblaskowe dla pieszych. Są także świece Caritas i sianko.
 9. W minionym  tygodniu do wieczności przeszli parafianie: †  Anna Lasota l. 92, Stanisława Czajka l. 83,  Robert Wojtasiński l. 45, Tadeusz Pesta l. 68   i  Wiesław Małek l. 58.

              Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…